رابیتس چیست

ورق فولادی مشبکی است که از انواع ورقهای گالوانیزه گرم از ضخامت ٠.٢۵ تا ٠.۵٠ ساخته می شود که با استفاده از مفتولهای گالوانیزه آرماتوربندی به صورت یک لایه به شبکه فرعی متصل می شود که باعث عدم ترک خوردگی در سطح های موردنظر می شود.رابیتس در دو نوع سطح و برجسته از ورق گالوانیزه ساخته می شود . نوع برجسته در دهانه های بزرگتر بکار می رود.جهت اندودکاری روی کانال های کولر و تاسیسات نیز از رابیتس برای اتصال بهتر اندود استفاده می شود.

استفاده از شبکه رابیتس در جهت پیوستگی کامل سطوح دیوارها و همچنین ایجاد بستر مناسب جهت نصب اجزای تاسیسات برقی و مکانیکی و همچنین اجرای انواع پلاستر کاریهای مناسب سیمانی و گچی پیشنهاد و اجرا شده است. این شبکه باعث پیوستگی عمومی دیوار شده و جلوی هرگونه ترک خوردگی و انفصال راخواهد گرفت

انواع رابیتس از لحاظ وزن و ستون

رابیتس بندی

آرک آشپزخانه

طراحی، ساخت و نصب انواع آرک جهت آشپزخانه های اوپن در طرح‌های معمولی و فضایی که طرح‌های معمولی شامل مدل‌های مهندسی یک هلال، مهندسی دو هلال، مهندسی سه هلال، نیلوفری، شاه‌عباسی، فرانسوی، شمشیری، هلال ورودی و ابروئی، طرح سمش و نمونه‌ها دیگر می‌باشد. همچنین طرح‌های فضایی شامل مدل‌های قایقی، لوزی و بیضی معلق می‌باشد که مناسب آشپزخانه‌هائی با اندازه‌های ۵/٢ متر به بالا می‌باشند و نسبت به آرک‌های معمولی زمان و کار بیشتری را بلحاظ ساخت و نصب می‌طلبند و به نسبت از قیمت بالاتری هم برخوردار هستند.

برای مشاهده تصاویراینجارا کلیک کنید.

گلهای سقفی

تمام سازه‌هائیکه در سقف نصب می‌شوند شامل انواع طرح‌ گل و طرح‌های هندسی مانند دایره، بیضی، مربع، لوزی و هشت ضلعی و انواع ستاره‌ها و طرح‌های گوناگون دیگر مانند طرح قالیچه و طرح فرش، طرح داودی، طرح تاجی، طرح اقبالی، طرح هندی و طرح خورشیدی در سایزهای مختلف و دارای نور مخفی و مدل‌های دو طبقه.

برای مشاهده تصاویراینجارا کلیک کنید.

گلوئی و نورمخفی دور سالن

طراحی و ساخت انواع مدل‌های گلوئی، قاب و کنسول دور سالن جهت نصب چراغ‌های هالوژن و متال در اندازه‌ها و مدل‌های مختلف که مدل‌های نورمخفی‌دار موجب ایجاد فضائی رویائی و آرامش‌بخش جهت منزل، و محیط‌های اداری بوده و روشنایی نور‌مخفی آن از منابعی مانند لامپ مهتابی، شلنگ‌های نوری و در موارد خاص لامپ‌های نئون تامین می‌گردد.

برای مشاهده تصاویر اینجارا کلیک کنید.

پوشش کانال‌ها و تاسیسات

پوشش کانال‌های کولر، تهویه، هواکش‌ها، و دودکش‌ها و دیگر موارد مربوط به تاسیسات ساختمانی شامل لوله‌های فاضلاب و کابل‌های برق، کامپیوتر و شبکه‌های مخابراتی و پوشش سقف سرویس‌های بهداشتی.

سقف کاذب

طراحی، ساخت و نصب سقفهای کاذب جهت سالن‌های وسیع با کاربردهای مختلف و اجرای طرح‌های گوناگون و منحصربفرد در هر مورد، بویژه سالن‌های پذیرائی و غذاخوری، اتاق‌های کنفرانس و آمفی‌تاتر‌ها.

برای مشاهده تصاویر اینجارا کلیک کنید

راهنمای خرید رابیتس گالوانیزه

در رابطه با خرید رابیتس گالوانیزه رعایت نکات ذیل ضروری است:

١ -تناسب وزن رابیتس با مورد مصرف

توجه به این نکته از تحمیل هزینه اضافی جلوگیری میکند

٢ -تناسب تعداد رابیتس خریداری شده با متراژ کاری :

از انجا که ابعاد رابیتس در ایران با استاندارد ٢.۴٠*٠.۶ سانتیمتر میباشد مساحتی در حدود ١.۴۴متر را پوشش میدهد که با در نظر گرفتن تلرانس این مقدار معمولا ١.۴ متر محاسبه میگردد و با تقسیم متراژ کاری بر این عدد تعداد رابیتس مورد نیاز بدست میاید و از تحمیل هزینه اضافی به سازندگان جلوگیری مینماید.

٣ -استفاده از رابیتس استاندارد

گاها مشاهده میشود برخی از اجرا کنندگان رابیتس با تاکید بر روی خرید رابیتس نیمه سنگین (٨٠٠ الی ٩٠٠) گرمی ٩ستون به کارفرما تنها به سرعت اجرای کار میاندیشند و نه کیفیت و میزان مصرف گچ که البته این مورد بیشتر در مصارف ساختمانی (اجرای سقف کاذب ) مشاهده میگردد و برای این نوع مصارف رابیتس ١٣ ستون نیمه سنگین یا سنگین پیشنهاد میگردد…

۴ -استفاده از رابیتس گالوانیزه باکیفیت

مقاومت رابیتس و طول عمر مفید ان درمقابل زنگزدگی نکته دیگری است که باید مد نظر قرار گیرد

۵ -متاسفانه در برخی موارد افرادی سودجو با استفاده از کمبود اطلاعات مشتریان گرامی و یا در برخی موارد با توجه به نداشتن توان رقابت کافی اقدام به فروش رابیتس با وزن اسمی نموده و در زمان تحویل با ارسال رابیتس سبکتر از وزن مورد معامله اقدام به کم فروشی مینمایند که بایستی خریداران محترم نمونه رابیتس را رویت نموده و در زمان تحویل نیز علاوه بر شمارش تعداد نسبت به توزین در فروشگاه و یا توزین در باسکول دیجیتال و تقسیم وزن کل بر تعداد رابیتس تحویلی از صحت مشخصات کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایند.

رابطه قیمت رابیتس با کیفیت تولید

جا دارد توضیح مختصری در رابطه با استاندارد و کیفیت رابیتس خدمت دوستان عزیز عرض کنم :

رابیتس تولید شده از ورق گالوانیزه بایستی مشخصات ذیل را در جهت بهبود کیفیت کار دارا باشد:

١ – کیفیت ورق گالوانیزه استفاده شده که رابطه مستقیمی با مقاومت در برابر زنگ زدگی دارد

٢ – توازن تعدد ستون های بکار رفته با وزن رابیتس

(به هر میزان که وزن رابیتس استاندارد در ایران(  ٠.۶*٢.۴) متر میباشد افزایش پیدا میکند بایستی تعداد ستونها و یا به اصطلاح پلهای بکاررفته در هر ورق رابیتس نیز افزایش پیدا کند )

بعنوان مثال برای رابیتسهای سبک وزن در اوزان بین ٣۵٠ گرم الی ۵۵٠ تعداد ٩ستون و یا برای رابیتس در اوزان ۵۵٠ گرم تا ۶۵٠ تعداد ١١ ستون و ۶۵٠ گرم تا ١١٠٠ گرم  ١٣ستون مناسب تر بوده و برای اوزان بالاتراز ١١٠٠گرم  تا ١۵ ستون …

ضمنا تعداد چشمه ها ی (شبکه های ) بکار رفته در بین هر ٢ ستون نیز دارای اهمیت میباشد!

رابیتس ٢ یا ٣چشمه:

رابیتس ٣ چشمه دارای کیفیت بالاتری بوده و میزان مصرف پوششی گچ یا سیمان را کاهش میدهد و از مقاومت بالاتری نسبت به انواع ٢ چشمه برخوردار است چراکه فاصله میان شبکه های بین ستون کمتر است.

در رابطه با خرید رابیتس کیفیت دستگاه های تولید و قالب نیز رابطه مستقیمی در مقاومت و استحکام رابیتس دارد چراکه گاها رابیتس های تولید شده به جهت قوس و انحنایی که پس از تولید پیدا میکند از کیفیت مطلوبی برخوردار نبوده و حتی ممکن است با چشمه های باز و بی کیفیت و پاره شده همراه باشد…

نکات دیگری در رابطه با خرید رابیتس باید در نظر گرفته شود که در فرصتی مناسب خدمت دوستان عزیز عرض خواهم کرد…

رابیتس ۴٠٠ گرمی ستون

رابیتس ۵۶٠ گرمی ٩ستون

رابیتس ٧۶٠ گرمی ٩ستون

رابیتس ٨٣٠ گرمی ١١ستون

رابیتس ٨۶٠ گرمی ١١ستون

رابیتس ٨۶٠ گرمی ١٣ ستون

رابیتس ٩٠٠ گرمی ٩ستون

رابیتس ٩٣٠ گرمی ١٣ ستون

رابیتس ١٠٠٠ گرمی ١٣ ستون

رابیتس ١٠٨٠ گرمی ١٣ستون

به این پست چند ستاره می دید
[Total: 6 امتیاز از مجموع: 4.2]