مزایا و معایب کفپوش سرامیک

وقتی می خواهیم خانه ی خود را جدید کنیم ، یکی از گزینه هایی که در تغییر دکوراسیون داخلی منزل مان خیلی به چشم می آید ، تعویض کفپوش می باشد . یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین گزینه های کفپوش نیز کاشی و سرامیک است که با تنوع نامحدود شان انتخاب را برای ما سخت می کنند . اما قصه به همین جا ختم نمی شود . بعد از انتخاب کاشی و سرامیک جدید برای بازسازی یا طراحی دکوراسیون، باید به چیدمان آن فکر کنیم .

 

سرامیک

کفپوش سرامیک در سال های گذشته پای ثابت کف و دیوار بخش های مختلف خانه ها و منازل ما بودند . ولی در سال های اخیر با حضور کفپوش های چوبی و لمینت تا حدی از قدرت و محبوبیت کفپوش های سرامیکی کاسته شده است . ولی تولیدکنندگان این کفپوش ها سعی کرده اند تا با ایجاد تنوع در مدل های تولیدی خود بازار فروش سابق خود را بازیابی کنند .

صلابت و کلاسی که سنگ سرامیک با کیفیت دارد را هیچ کفپوش دیگری ندارد . از این لحاظ شاید سرامیک را بتوان هم رده با کفپوش های سنگی قرار داد و سرامیک در مقابل رطوبت به حد قابل توجهی مقاوم است و به همین دلیل در مناطق مرطوب مثل سرویس بهداشتی یا آشپزخانه معمولا از کفپوش سرامیک استفاده می شود .

سرامیک طرح پارکت :

امروزه مدل های بسیار متنوعی از کفپوش سرامیک و سنگ تولید شده است که انتخاب هر فرد مطمئنی را با سردرگمی و مشکل مواجه می سازد . یکی از مدل های پرطرفدار و کم هزینه ، استفاده از کفپوش های سنگی و سرامیکی طرح پارکت می باشد . همانطور که گفتیم کفپوش نقش بسیار اساسی در دکوارسیون کلی منزل ایجاد می کند و اتسمفر فضا را تغیین می کند . سرامیک طرح پارکت به دلیل شباهتی که با کفپوش های چوبی دارند برای خانه هایی با دکوراسیون چوبی بسیار مناسب هستند و در عین حال صاحب کفپوشی محکم و ضد آب می شوند . سرامیک طرح پارکت علاوه بر اینکه خرج کمتری بروی دستتان می گذارد خیال شما را از داشتن کفپوشی محکم و بادوام راحت می کنند .

مقاومت سرامیک طراح پارکت بحدی هستند که در شرایط سخت آب و هوایی کاملا کیفیت و کارایی خود را حفظ می کنند ، در نتیجه می توانید از آنها در محیط خارج از خانه مانند حیاط خلوت و پاسیو از آنها استفاده کرد و علاوه بر محیط داخل خانه در خارج خانه هم دکوراسیون چوبی داشته باشید تا فضایی سرتاسر گرم و صمیمی در اطراف خانه ایجاد کرده باشید . جالب است بدانید که استفاده از کاشی سرامیک طرح پارکت در دیوارها و کف اتاق ، رایج تر از پارکت های چوبی است . حتی برخی از افرادی که علاقه زیادی به چوب و طرح های چوبی دارند از اینگونه سرامیک ها بعنوان کفپوش در منزل یا محیط کار خود استفاده می کنند .

سرامیک

 

شیوه چیدمان سرامیک در کف :

۱. چیدمان راست و مستقیماین چیدمان ساده ترین الگوی چیدن تایل ها در کف است و زیبایی تایل  را به نمایش می گذارد.

۲. چیدمان قطری و مورب 

در این چیدمان، تایل ها با زاویه ی ۴۵ درجه قرار گرفته اند. این چیدمان جذابیت بیشتری به کف می دهد و حس گستردگی به آن می بخشد.

۳. چیدمان آجری 

این چیدمان ابتدایی و قدیمی، الگوی آجری نامیده می شود و در این چیدمان، هر ردیف تایل به اندازه ی نصف کاشی نسبت به ردیف قبل جا به جا می شود.

۴. چیدمان شطرنجی

چنین الگویی با یکی در میان آمدن تایل ها در دو رنگ ایجاد می شود که می توانند مستقیم یا قطری چیده شوند.

۵. چیدمان قطری خال دار

در این الگو تایل های بزرگ با تایل های کوچک تر برجسته در فواصل منظم قطع شده اند.

۶. چیدمان چرخ دنده ای

در این الگو یک تایل کوچک مربع شکل با چهار تایل بزرگ تر احاطه شده است.

۷. چیدمان حصیری 

این الگوی کلاسیک با مربع ها و مستطیل ها ایجاد شده است که حس طرحی بافته شده را ایجاد می کند.

۸. چیدمان مدولار 

در این نوع چیدمان ۳ تایل یا بیشتر با اندازه های مختلف یک الگو را شکل می دهند.

۹. چیدمان چپ و راست 

این الگو بافت بصری پیچیده و سطح بالایی به کف می دهد. در این آشپزخانه، تایل های شیشه ای براق به کف اضافه شده اند تا با دیوار بین کابینت در بالای اجاق گاز هماهنگ شوند.

۱۰. چیدمان آسیاب بادی 

در این الگو، یک تایل مربع با ۴ تایل مستطیل احاطه شده و حس شبکه ای از نقطه ها را ایجاد کرده است.

برای دیدن عکس های سرامیک  کلیک نمایید

به این پست چند ستاره می دید
[Total: 3 امتیاز از مجموع: 5]