مزایا ومعایب استفاده از صفحات گچی پیش ساخته که در ایران به نام کناف معروف شده بعرض میرساند:

بطور کلی استفاده از این نوع صفحات برای سبک سازی ساختمان های بلند مرتبه طراحی شده و همانطورکه می دانید کلا این نوع صفحات از ضایعات گچی ساختمانی و یا از رسوبات گچی حاصل از ته نشینی در کارخانجات تولید مواد شیمیایی با افزودن مواد خاص تولید میگردد. بهترین نوع آن صفحات گچی کناف آلمان است .کناف آلمان در ایران هم یک نمایندگی دارد که تا چند وقت پیش صفحات گچی تولید نداشت و آنچه که در بازار ما فعلا وجود دارد همه چینی است که دارای مشکلات فراوان است و متاسفانه به نام کناف فروخته میشود و کنترلی روی واردات آن هم نیست.

صفحات پیش ساخته گچی ضمن داشتن مزیت سبک سازی و پیشرفت کار دو عیب اساسی دارند یکی جذب رطوبت و دیگری عایق نبودن صوتی در ساخت این صفحات چون از مواد و ضایعات زیادی از جمله خاک اره وکاغذ و مقوای ضایعاتی استفاده شده بنا براین رطوبت رو به تندی جذب میکند و باعث ایجاد دردسر میشود. البته در تهیه آن ضد کپک هم استفاده میشود که آن نیز مشکلات خاص خود را دارد. ناگفته نماند که این نوع صفحه گچی بیشتر برای کشورهایی طراحی شده که فاقد معادن گچ هستند. ایران در جهان از نظر ذخایر معدنی گچ مقام دوم را دارد. در اینصورت هیچ محصولی برای استفاده بهتر از گچ طبیعی نیست .گچ درمقابل آتش مقاومت بسیار خوبی دارد ولی صفحات گچی بدلیل وجود خرده چوب و کاغذ آتش زاست. بنابراین استفاده از این صفحات

گچی خصوصا نوع چینی ومتفرقه آن اصلا توصیه نمیشود. اما  نوع آلمانی آن که در بازار ایران موجود نیست بهتر است چون در اروپا مسایل فنی بهداشتی را رعایت میکنند.

به این پست چند ستاره می دید
[Total: 1 امتیاز از مجموع: 5]