۷عکس سایه بان حیاط ، پارکینگ خودرو و درب ورودی منزل

موضوع : محوطه سازی

سایه بان طرح دار زیبای حیاط متناسب با درب کد عکس :  SA 001

سایه بان

سایه بان طرح دار زیبای حیاط رنگ سفید کد عکس :  SA 002

سایه بان ماشین

سایبان زیبای حیاط و ایوان کد عکس :  SA 003

سایه بان حیاط

سایه بان زیبای درب خانه کد عکس :  SA 004

سایه بان خانه

سایه بان تراس خانه – کد عکس :  SA 005

سایبان

سایه بان ورودی خانه – کد عکس :  SA 006

سایبان درب

سایبان ورودی خانه کد عکس :  SA 007

درب حیاط

 

برای دیدن عکس های بیشتر محوطه سازی کلیک نمایید

توضیحات :

۷عکس سایه بان حیاط ، پارکینگ خودرو و درب ورودی مشاهده شده در بالا بیشتر در ویلا ها ، حیاط ها ، و پارکینگ خودروی کلیه اماکن استفاده میشود

سایه‌بان یک روکش ثانوی است که به قسمت خارجی دیواره‌های یک ساختمان متصل می‌شود. سایه‌بان معمولاً از کرباس تشکیل شده‌است که با فیبر اکریلیک، رشتهٔ پلی‌استر یا پنبه بافته شده‌است و همچنین می‌تواند از لایه ای از وینیل (vinyl) که بر روی الیاف پلی‌استر قرار گرفته‌است و روی سازه ای سبک از آلومینیوم، آهن، فولاد و احتمالاً چوب و مواد شفاف (که برای پوشش سلول‌های خورشیدی در تابستان استفاده می‌شود ولی در زمستان باید اجازه دهد که نور تا حد ممکن از آن عبور کند) کشیده می‌شود ساخته شده باشد. این ساختار با خرپا، سازه‌های فضاکار یا با چهارچوب پیکربندی می‌شود. سایه‌بان همچنین با استفاده از زیرسازه‌های آلومینیومی و روکش آلومینیومی ساخته می‌شوند. این سایه‌بان‌های آلومینیومی وقتی استفاده می‌شوند که از سایه‌بان‌های پارچه ای نمی‌توان استفاده کرد مثلاً در جایی که بار سنگینی از جانب باد یا برف بر سایه‌بان تحمیل می‌شود.

مکان سایه‌بان در ساختمان ممکن است بالای پنجره، درب، یا بالای پیاده‌رو باشد. با اضافه کردن ستون، سایه‌بان تبدیل به کانوپی می‌شود که می‌تواند از فضای ساختمان فراتر رود مثلاً در ورودی یک هتل. رستوران‌ها معمولاً سایه‌بان را به قدری پهن انتخاب می‌کنند که قسمت قابل ملاحظه ای از فضای بیرون را بپوشاند تا مشتریان قادر باشند در فضای بیرونی شام بخورند، دور هم جمع شوند یا مهمانی بگیرند. در ساختمان‌های تجاری، معمولاً اطلاعاتی روی سایه‌بان نقاشی می‌شود. اطلاعاتی از قبیل نام، نوع تجارت، و آدرس و در نتیجه مانند یک بیلبورد عمل می‌کند و همچنین سایه ایجاد می‌کند و از بادهای شدید جلوگیری می‌کند و حفاظی در مقابل باران و برف است. در مناطقی که هوای زمستانی دارند، بیشتر سایه‌بان‌ها در انتهای تابستان نیازی نیست که پایین آورده شوند، بلکه به همان صورت در کنار ساختمان آن‌ها را جمع می‌کنند و در طول زمستان به همین صورت باقی می‌مانند و برای چنین شرایطی طراحی و ساخته شده‌اند.

برای دیدن مشخصات کامل مجری عکس های بالا و سایر مجری های محوطه سازی اینجا کلیک نمایید

به این پست چند ستاره می دید
[Total: 4 امتیاز از مجموع: 4.5]